ویژگی های جدید موتور جستجوی گوگل اعلام شد

ویژگی های جدید موتور جستجوی گوگل اعلام شد

شرکت گوگل، دوشنبه‌ی گذشته، قابلیت های جدیدی که قرار است به موتور جستجویش اضافه شود را اعلام کرد

به مناسبت ۲۰ سالگی موتور جستجوی قدرتمند گوگل، این شرکت، روز دوشنبه، قابلیت‌های جدیدی را برای آن معرفی کرد.

هدف این ویژگی‌ها کمک به کاربران در جستجوی با تعداد واژگان زیاد (مانند برنامه‌ریزی‌های مسافرتی، نکات مفید سلامت و بهداشت و بررسی موقعیت‌های شغلی) است. این‌گونه جستجو‌ها معمولاً با یک بار سرچ کردن به نتیجه‌ی مفیدی منجر نمی‌شوند و گوگل در پی بهبود آن است.

ویژگی دیگر اضافه‌شده، قابلیت کارت‌های فعالیت (Activity Cards) است. اگر شما جستجو‌های مکرر و زیادی در مورد موضوعی خاص انجام دهید، کارت‌های فعالیت در سرچ‌های جدید شما مفید خواهند بود. برای مثال، اگر شما در حال برنامه‌ریزی برای سفر هستید، کارت فعالیت، جستجوهای گذشته و جستجوها و پیشنهادهای مربوط را نمایش می‌دهد. قابلیت دیگری به نام مجموعه‌ها (Collections) به شما این امکان را می‌دهد تا جستجوهای اخیر خود را ذخیره کنید.

گوگل همچنین، ابزاری برای نمایش اخبار به نام دیسکاور (Discover – به معنی کشف کن) را به مرورگر‌های موبایل خود اضافه خواهد کرد که اخباری که مورد علاقه‌ی شماست را تنها با تحلیل رفتار شما در وب و بدون نیاز به سرچ خاصی نمایش دهد.

وگل علاوه بر این، موتور جستجوی تصویری خود (Google images) را با الگوریتم‌ها و ظاهری جدید ارائه خواهد کرد. این شرکت، همچنین ابزار گوگل لنز (Google Lens) را به Google Images اضافه خواهد کرد تا کاربران با راحتی بیشتری قادر باشند اطلاعات مورد نیاز درباره‌ی اشیاء موجود در تصاویر مانند اطلاعات خرید، ویژگی‌های محصول و... را به دست آورند.

گوگل اعلام کرده‌است که روی قابلیت سرچ استوری، مانند چیزی که در اینستاگرام و اسنپ‌چت شاهدش هستیم، سرمایه‌گذاری بیشتری می‌کند. گوگل با استفاده از هوش مصنوعی استوری‌هایی در مورد افراد مشهور به همراه اطلاعاتی در مورد آن‌ها آماده و ارائه می‌کند.

شرکت Google سعی دارد همراه با تغییر کردن دیدگاه کاربران در مورد سرچ کردن، موتور جستجوی خود را نیز تکامل‌یافته‌تر کند.

طی رویدادی در سانفرانسیسکو، بن گومز (Ben Gomes)، مدیر بخش موتور جستجوی گوگل بیان کرد: «ما ادعا نداریم که موتور جستجوی ما بسیار عالی است اما متعهد هستیم تا روز‌به‌روز آن را بهبود ببخشیم.»

 

مخالفت‌ها فراوان است

با فرارسیدن ۲۰ سالگی موتور جستجوی گوگل، این شرکت تحت نظارت شدید قرار گرفته است. هفته‌ی گذشته وال استریت ژورنال گزارش داد، پس از محدودیت‌های مسافرتی برای هفت کشور مسلمان که دونالد ترامپ یک سال پیش اعمال کرد، گوگل سعی کرده‌است با بهینه‌سازی موتور جستجوی خود سطح محتوای طرفدار مهاجرت را افزایش دهد. در پاسخ، مدیرعامل گوگل، ساندار پیچای، بیان کرده‌ است که این مطلب به این معنا است که ما یکپارچگی نتایج موتور جستجوی خود را فدای اهداف سیاسی می‌کنیم که کاملا اشتباه است.

 

 

ضمیمه